Kurban Satış Ve Kesim Organizasyonu Duyurusu
İşyurtları Kurumu tarafından "Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu" düzenlenmektedir. Başkanlığımız tarafından koordine edilen, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz yerleşkesinde gerçekleştirilecek kurban kesim organizasyonunda, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde yetiştirilen kurbanlıklar talep doğrultusunda satılmaktadır.

Büyükbaş kurbanlıklar için İşyurtları Kurumuna talepte bulunanlara verilen kurbanlığın küpe numarası, ağırlığı, hisse bedeli kısa mesajla bildirilmiştir. Büyükbaş kurbanlıklar için yapılacak ödemeler, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda (Şaşmaz) oluşturulan ödeme noktasında nakit veya kredi kartı ile yapılabileceği gibi Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünün Vakıflar Bankası nezdindeki TR96 0001 5001 5800 7273 6081 07 IBAN nolu hesabına “ad soyad, satın alınan kurbanlığın kulak küpe numarası” belirtilerek havale ya da EFT yoluyla da yapılabilecektir. Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır. Ayrıca kurban kesim, parçalama ve hisseye bölme işlemleri için ücret alınmayacaktır. Kurbanlıkların tamamının ödemeleri en geç 23 Haziran 2023 günü saat 17.00’ye kadar yapılması önem arz etmektedir.
Kurban kesim ve teslim hizmetleri Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde yapılacağından kurban sahiplerinin bayramın 1. günü kendilerine bildirilen kesim saatinden yarım saat önce alanda bulunmaları vekâlet vermeleri ve kurbanlıklarının kesimini takip etmeleri gerekmektedir.
Kurban Bayramına 3 gün kala Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde büyükbaş kurbanlıklarınızı yerinde görebilir ya da 
https://nigdeacik.adalet.gov.tr/ linke tıklayarak küpe numarasından aldığınız büyükbaş kurbanlığı görebilirsiniz.
Büyükbaş kurbanlıkların kesim saatleri 23 Haziran 2023 tarihinde sms ile gönderilecektir.

Kurban günü mazereti nedeniyle organizasyona katılamayacak olan kişilerin yerine kurbanın vekâleti, kesimi, parçalanması ve teslimatı için mutlaka bir yakını bulunması gerekmektedir.

Küçükbaş kurbanlıklar için İşyurtları Kurumuna talepte bulunanlar Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Şaşmaz Yerleşkesinden kurbanlıklarını bizzat seçmeleri gerekmektedir. Ödemeler nakit, kredi kartı ya da EFT/Havale yoluyla gerçekleştirilebilecektir. Küçükbaş kurban kesim saati geliş sırasına göre ödeme esnasında görevlilerce belirlenecektir. Ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır. Ayrıca kurban kesim ve parçalama işlemleri için ücret alınmayacaktır.
Küçükbaş kurban satın almak isteyenler Bayramın ilk gününe kadar Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumundan satın alabilecektir.

Sorularınız için 414 79 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz.