İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı 20 Nisan’da Bursa’da Açılıyor
Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, her yıl çeşitli illerde hükümlü ve tutuklularca işyurdu atölye ve tesislerinde üretilen ürünlerin sergilendiği İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarlarının ilki bu sene 20 Nisan 2024 Cumartesi günü saat 11.00'de Bursa’da açılacak.

54 Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünün katılacağı ve temel amacı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak olan işyurdu faaliyetlerini tanıtmak, işyurtlarında gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları ile diğer iyileştirme çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmektir.

Bursa ilinde ilk kez yapılacak olan fuarda; hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ve gıdadan tekstile; gümüş işlemeciliğinden ahşap hediyelik eşyaya ve mobilyadan deri ürünlerine kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecektir.

Organizasyon, reklam, tanıtım, stantların üretimi ve kurulumu, lojistik tüm işlemlerin İşyurtları Kurumu tarafından gerçekleştirileceği ve toplamda 142 ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğü personelinin görev yapacağı fuar 20 – 24 Nisan 2024 tarihleri ve saat 11:00 – 20:30 arasında ziyaret edilebilecektir.