Adana'da Göltepe Eğitim ve Uygulama Tesisleri Tekrar Hizmete Açıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hizmete ara verilen Adana Göltepe Eğitim ve Uygulama Tesisleri tekrar hizmete açıldı.

Açılışa, İşyurtları Daire Başkanı Hüsnü Gezginci, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Yazgan ve davetliler katıldı.

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Hüsnü Gezginci, tesisin açılış töreninde yaptığı konuşmada, işyurtları'nın insan odaklı çalışarak ülke genelinde 200'den fazla iş kolu ve meslek alanında faaliyet gösterdiğini söyledi.

İşyurtları'nın iş başında meslek eğitimi çalışmaları yürütülen sistemin en önemli parçası olarak, tüm dünyaya örnek bir model oluşturduğunu belirten Gezginci şöyle devam etti:

"Adana 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü marifetiyle işletilen tesisimizin 2015 yılında yapımına başlanılmış, 12 Ekim 2017 yılında yapımı tamamlanmıştır. Satış mağazası, restoran, misafirhane işletmeciliği faaliyetleri bulunan tesisimizde 2020 yılı itibarıyla dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde restoran ve misafirhane kısmının işletmesi durdurulmuş, 2022 yılı içerisinde pandemi sürecinin yavaşlamasıyla birlikte misafirhane kısmı faaliyetlerine başlamıştır."

İşyurtları'nın başarılı olmasında idareciler ve personelin özverili çalışmalarının olduğunu aktaran Gezginci, "Tadilatı tamamlanan ve bugün açılışını yapacağımız restoranımızın, toplam 360 m² iki kat kapalı, 260 m² iki kat teras alanına sahip 130 masa kapasitesi ile yaklaşık 550 kişiye hizmet vermesi beklenmektedir. Tesisimizde 17 personel ve 80 hükümlü görev alacak olup, çalışacak hükümlüler, yaptıkları işlere uygun olarak mesleki eğitim programına alınacak, kalfalık ve ustalık belgesi ile meslek lisesi diploması sahibi olabileceklerdir. Böylece tahliye sonrasında iş bulma imkânına da kavuşmuş olacaklardır." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, tesis gezilmiştir.

 
Fotoğraflar